Обслуговування системного ПЗ

Підприємство виконує обслуговування системного програмного забезпечення. Що під цим мається на увазі і для чого це потрібно?

Системне програмне забезпечення - це сама операційна система - зазвичай це Windows, драйвери пристроїв, настройка доступу до локальної мережі та мережі Інтернет, антивірусний захист.

Операційна система, здавалося б, річ нематеріальна, але і вона схильна до "зношування", "старіння" і "забруднення". При роботі, установці нових програм, скачуванні даних з Інтернету на диску накопичується безліч непотрібних, але не видимих ​​користувачеві файлів, "розбухає" системний реєстр. Все це призводить до зниження швидкодії, тому періодично потрібно проводити чистку та оптимізацію дисків і реєстру.

Окрема тема - антивірусний захист. Без неї в наш час комп'ютер, підключений до мережі Інтернет вже максимум через тиждень буде приведено в неробочий стан. Але є й інша крайність - неправильне налаштування антивіруса (або установка відразу двох) може привести не тільки до сильного уповільнення роботи, але і до повного блокування виконання потрібних користувачеві програм.

Більшість антивірусних програм вимагають платної підписки на оновлення антивірусних баз. Існують і безкоштовні антивіруси, але вони зазвичай мають ліцензію для домашнього користування, та й можливості їх набагато менше, ніж у платних. Наші фахівці допоможуть правильно підібрати і встановити антивірусні програми.

Ще один аспект - ліцензійна чистота встановлених на комп'ютерах програм. Закон про захист авторських і суміжних прав за використання неліцензійних програм передбачає не тільки адміністративну, але і кримінальну відповідальність. Часто трапляється ситуація, коли підприємство закупило для всіх комп'ютерів ліцензійні Windows і MS Office, але перевірка відділу "К" виявляє невідомо ким встановлений контрафактний "Фотошоп" або "Автокад", що вже є порушенням закону "в особливо великому розмірі". Наші фахівці можуть провести аудит встановлених програм і уникнути подібних випадків.

Крім цього, допомога кваліфікованого системного програміста потрібна при установці і настройці нових програм. Той хто, наприклад, пробував сам встановити сертифікати електронного підпису в програмі "Медок", той вже не має сумніву в необхідності укладення договору на обслуговування системного ПО.