Нові розробки

Для розробки програм, які не пов'язані зі сферою бухгалтерських та економічних завдань, на підприємстві раніше використовувалася система FoxPro.

Visual FoxPro був зручними інструментом, що поєднував в собі мову програмування, СУБД і середовище розробки. Але це стало і його недоліком - не може бути один продукт найкращим у всіх "номінаціях". Набагато простіше об'єднати в проекті гарну мову програмування, потужну СУБД і сучасний графічний фреймворк.

В якості мови програмування для нових розробок був обраний Python. Це сучасна потужна інтерпретована мова високого рівня, яка займає одне з перших місць в рейтингу популярності мов програмування. Python відноситься в до вільного ПЗ, його використання не вимагає будь-яких відрахувань, він однаково добре працює і в Windows і в Linux і в Mac OS. Також вiн має дуже великий набір стандартних бібліотек на всі випадки життя і розширень, створених користувачами. Відмінною особливістю мови є висока швидкість розробки - в порівнянні з JAVA або C#.

Для мови Python є більше десятка інтегрованих середовищ розробки. Найбільш зручною нам здалася PyCharm - її безкоштовна Community версія цілком забезпечує потреби розробника.

В якості СУБД був обраний PostgreSQL версії 10. Це найбільш досконала з вільних СУБД, яка не поступається комерційним продуктам MicroSoft і ORACLE, а де в чому і випереджає їх. З версії 9.5 PostgreSQL почав використовувати поля типу JSON/JSONB, тобто фактично став гібридом реляційної і NoSQL СУБД. Додатковий плюс - можливість використання мови Python для написання серверних процедур.

Нарешті, в якості фреймворка для створення графічних додатків, обраний Qt5. Цей фреймворк є кросплатформним, дозволяє створювати додатки навіть для смартфонів і планшетів, має безкоштовну * Community * версію для відкритих проектів.

За допомогою цього набору інструментів був створений перший великий проект - програма Облік праці та заробітної плати.

Також створено набір утиліт для автоматичного резервного копіювання баз даних зі збереженням архівів на "хмарних" сервісах. Це дозволяє звести до мінімуму ризик втрати даних від дії вірусів-шифрувальників.

Так як Python в даний час є одним з основних інструментів в сфері розробок штучного інтелекту, то представляється перспективним створення на ньому інтелектуальних "надбудов" на бухгалтерськими програмами - щоб замінювати бухгалтерів програмами - роботами.

Облік праці і заробітної плати (нова редакція)

Нова редакція програми "Облік праці і заробітної плати" зберігає спадкоємність зі старою версією. Багато форм і звіти мають певну схожість.

Головна відмінність програми - реалізація на основі СУБД PostgreSQL. Це дозволило виключити "Прикінцеві операції" при закритті місяці, підвищити швидкість виконання багатьох операції, забезпечити високу надійність зберігання даних.

До традиційного меню запуску програм доданий графічний інтерфейс у вигляді діаграми Ганта, що дозволяє запускати основні програми "одним кліком" і не порушувати технологічну послідовність обробки даних.

Використання в структурі таблиць полів типу JSON і механізму динамічного підключення нових форм і звітів дозволяє вводити нові реквізити без зміни структури таблиць і програм основного ядра програми. Так, за бажанням замовника можна розширити програму в частині кадрового обліку, додати функції планування та обліку використання відпусток, розрахунок резервування коштів для виплати відпускних і т.п.

Основна частина вихідних документів формується в форматах ODT/ODX, що дозволяє використовувати для роботи з як MicroSoft Office, так і вільні програми Libre Office/Open Office.

Доданий ряд інструментів для програмістів і просунутих користувачів, таких як консоль бази даних, редактор структури меню, редактор звітів.

Програма забезпечена докладною ON-LINE документацією.

Скріншоти програми: