Створення локальних мереж
У наш час вже рідкістю є комп'ютер, не підключений до локальної мережі або до мережі Інтернет. Що являють собою локальні мережі?
По-перше, це середовище передачі даних - найчастіше за все кабельні мережі, а також роутери, комутатори, призначені для маршрутизації потоків даних в мережі. Останнім часом все більшого поширення набувають бездротові (WI FI) і комбіновані мережі - особливо в невеликих офісах і там, де використовуються ноутбуки, планшетні комп'ютери.
Якщо в мережі більше 3-5 комп'ютерів, то для забезпечення надійного зберігання даних необхідним компонентом мережі стає виділений файловий сервер. Якщо в мережі 10 і більше комп'ютерів, то актуальним стає створення домену, а файловий сервер стає контролером домену. Це забезпечить надійний захист інформації від несанкціонованого доступу. Зрозуміло, на сервері повинна бути встановлена спеціалізована серверна операційна система.
Корисним компонентом мережі є сервер додатків з термінальним доступом - досить потужний комп'ютер, на якому виконуються всі завдання, що вимагають великих обчислювальних ресурсів. Призначені для користувача комп'ютери підключаються до нього як віддалені термінали і використовуються тільки для введення і відображення. Це означає, що не потрібно витрачати кошти на їх модернізацію або заміну, досить модернізувати тільки сервер додатків.
Підключення до мережі Інтернет найчастіше також проводиться через локальну мережу. Але краще це зробити через спеціалізований сервер - мережевий шлюз. Це дозволить забезпечити захист від багатьох мережевих загроз, створити локальний поштовий сервіс і багато іншого. Наприклад, установка і правильна настройка проксі-сервера дозволить заблокувати завантаження фільмів, вихід в соцiальнi мережі в робочий час - тобто забезпечити використання мережі Інтернет тільки за прямим виробничим призначенням.
Працівники підприємства можуть розробити оптимальну для Вашої організації структуру мережі і виконати всі роботи по її створенню.